verze pro tisk

Materiály pro zahradní krby

Zahradní krby se vyrábějí hned z několika materiálů. Základem je ovšem v každém případě beton.

Právě z něj jsou vyrobeny jednoduché krby, které se doma dávají dohromady v podstatě jako stavebnice. Betonové krby jsou sice nejjednodušším řešením, nicméně jejich vzhled je ryze futuristický a do zahrad budovaných v tradičním stylu se až tak moc nehodí.

Zahradní krby tradičně z cihly

Tradičním stavebním materiálem je pochopitelně cihla. Zahradní krby zděné z cihel, které jsou zvenčí obnažené, působí velmi rustikálně a hodí se prakticky do každé zahrady, která se nevyznačuje supermoderním vzhledem. Na stavbu krbu lze použít také kámen. Ten se na stavbu krbu používal původně. Máte-li kámen i v ostatních částech zahrady, tak není co řešit.

Vnitřní část krbů se většinou staví z bílých komínových cihel. Mezi jejich základní vlastnosti patří jednak mrazuvzdornost a jednak také odolnost vůči extrémně vysokým teplotám, které přesahují až 600 stupňů Celsia. Ke zdění se doslova nutností stává šamot, který se mimo jiné dává také do mnohých starších typů kamen. Mezi pomocné prvky používané při stavbě tohoto krbu řadíme například různé ocelové komponenty.

[Nahoru ↑]